Branný závod

Braňák – Závod požární všestrannosti

Běhá se nejčastěji lesem, trať je vyznačena barevnými fábory, družstvo tvoří 5 dětí.

Hlídka (družstvo) vyběhne ze startu a je jím měřen čas. Na trati je 6 stanovišť. Všech pět členů hlídky na daném stanovišti musí plnit jemu dané úkoly.

Stanoviště K1- Střelba ze vzduchovky

Každý člen v leže má tři rány na tři špálíčky, které sestřeluje. Rozhodčí může pomoci nabijet.

Dbát na bezpečnost!!!

Stanoviště K2- Základy topografie

Každý člen si vylosuje jednu topografickou značku a řekne rozhodčímu co značí.

Mladší kategorie má pouze prvních 15 značek.

Celé družstvo dále zorientuje mapu pomocí buzoly (kompasu).

Stanoviště K3- uzlování

Každý člen hlídky si vylosuje jeden uzel a sám ho udělá a nechá zkontrolovat rozhodčím.

Stanoviště K4- základy první pomoci

Členové hlídky se rozdělí na dvojici a trojici. Ve dvojici soutěžící jeden druhému uváže šátkem ruku. Ve trojici jednomu je obvázáno koleno.

Stanoviště K5- požární ochrana

1. každý člen si vylosuje jednu grafickou značku technických prostředků a přiřadí ji ke správnému prostředku .

1. každý člen si vylosuje 1 obrázek a řekne k němu jeden vhodný a jeden nevhodný hasební prostředek

Stanoviště K6- lano

Každý člen překoná ručkováním na laně 3m vzdálenost pro mladší a 4m pro starší.